top of page

Vejetaryen ve Vegan Beslenme

Vejetaryen beslenme

Vejetaryen beslenme, kırmızı et, kümes hayvanları, yumurta, süt ürünleri veya deniz ürünlerinden herhangi birini veya tamamını tük bir diyettir. Bununla birlikte, bunun birçok varyasyonu vardır- vejetaryen diyetini uygulayan bazı insanlar yumurta ve süt ürünleri yiyebilirken, diğerleri bir veya ikisinden de kaçınabilir. Tercih ettiğiniz vejetaryen türüne göre kişiselleştirilerek oluşturulmuş listeleriniz ile bitkisel kaynaklı beslenme ile ideal kiloda olmak mümkün.

Çeşitli vejetaryen türleri ile uyumlu kişiye özel beslenme programı sunulması haricinde gebe, emzikli, sporcu, yaşlı, bebek ve çocuklar gibi özel beslenme gerektiren bireyler için de kişiye özel vejetaryen beslenme hizmeti.

Vegan beslenme

Vegan beslenme, sadece bitkisel gıdaların tüketildiği ve hayvansal kaynaklı tüm gıdalardan (et, deniz ürünleri, süt ürünleri, yumurta ve bazen bal ve jelatin) kaçınıldığı başka bir vejetaryenlik şeklidir. Doğru uygulandığında yaygın inanışın aksine protein eksikliğine neden olmaz. Ancak doğru beslenmeyi öğrenmeyi gerektirir. Tamamen hayvansal kaynaklardan arınmış, yaşantınıza ve size özel oluşturulmuş beslenme programları ile süreci daha sağlıklı ve keyifli geçirmek mümkün.

Süreç

  • Öncelikle sizlere randevu oluşturup online veya yüz yüze görüşme sağlıyoruz.

  • Kan tahlillerinizi inceleyip ilaç, takviye ürün vs. kullanımını sorguluyoruz.

  • Geçmişe yönelik beslenme öykünüzü ve neler sevip sevmediğinizi not alıyoruz.

  • Cinsiyet, günlük aktivite düzeyi, çalışma durumu/saatleri ve ekonomik durumunuza göre programınızı oluşturuyoruz.

  • Sorularınız olursa en kısa sürede dönüş sağlamaya çalışıyoruz.

  • Günlük olarak fotoğraflı öğün takibi yapıyoruz ve gerekli durumlarda listelere ek tarifler öneriyoruz.

bottom of page